subject
Mathematics, 03.12.2019 08:13

17. you bought four cans of chicken noodle soup at the grocery store. you paid a total of 3.10
for all four cans. write and solve an algebraic equation to find how much each can cost
solve the equation. show all steps.

1. how is the equation set up?

ansver
Answers: 2

Another question on Mathematics

question
Mathematics, 03.02.2019 21:46
What are the first 4 terms in the multiplication pattern given by the formula 2Γ—4n
Answers: 1
question
Mathematics, 03.02.2019 05:54
Choose the linear inequality that describes the graph. the gray area represents the shaded region. a: y ≀ –4x – 2 b: y > –4x – 2 c: y β‰₯ –4x – 2 d: y < 4x – 2
Answers: 2
question
Mathematics, 03.02.2019 01:36
Need asap. solve for the following inequality
Answers: 1
question
Mathematics, 03.02.2019 00:00
Bo is buying a board game that usually costs bb dollars. the game is on sale, and the price has been reduced by 18\%18%. what could you find the answer?
Answers: 1
You know the right answer?
17. you bought four cans of chicken noodle soup at the grocery store. you paid a total of 3.10
...
Questions
question
Mathematics, 14.09.2017 11:41
Questions on the website: 6713915