subject
Mathematics, 03.12.2019 03:25 deadman7628

Because of 8 muffins and 2 quarts of milk is 18 the cost of three muffins in one quart of milk is 7.50 dollars how much does one morphine in 1 quart of milk cost ​

ansver
Answers: 2

Another question on Mathematics

question
Mathematics, 04.02.2019 23:09
Atriangle has side lengths of 15 inches and 30 inches. it also has angles that measure 45º and 20º. which of the following identifies the possible third angle of the triangle? a. 15 in., 65º b. 45 in., 65º c. 17 in., 115º d. 14 in., 115º
Answers: 1
question
Mathematics, 03.02.2019 22:52
Billy plotted −3 4 and −1 4 on a number line to determine that −3 4 is smaller than −1 4 .is he correct? explain why or why not
Answers: 3
question
Mathematics, 01.02.2019 21:58
Arestaurant offers delivery for their pizzas. the total cost the customer pays is the price of the pizzas, plus a delivery fee. one customer pays $23 to have 2 pizzas delivered. another customer pays $59 for 6 pizzas. how many pizzas are delivered to a customer who pays $86?
Answers: 1
question
Mathematics, 01.02.2019 18:51
There are three grizzly bears in the city zoo. yogi weighs 400.5 pounds, winnie weighs 560.35 pounds, and nyla weighs 628.29 pounds. what is the average weight of the three bears? (hint: what do they weigh all together? ) a. 502.97 pounds c. 604.38 pounds b. 529.71 pounds d. 794.57 pounds
Answers: 1
You know the right answer?
Because of 8 muffins and 2 quarts of milk is 18 the cost of three muffins in one quart of milk is 7....
Questions
question
English, 07.03.2017 11:01
question
Social Studies, 16.12.2016 08:13
question
Mathematics, 24.08.2017 02:22
Questions on the website: 6507863