subject
Mathematics, 02.12.2019 23:10

Debby is making pizzas. she needs to choose among three bags of shredded mozzarella. one contains 8 ounces and costs $1.59. one contains 12 ounces and costs $2.49. one contains 16 ounces and costs $3.29. if debby needs 48 ounces of cheese for her pizzas, how many of which type of bag should she buy and what will be the cost?

ansver
Answers: 1

Another question on Mathematics

question
Mathematics, 05.02.2019 02:14
How do you get 75 using 7,5,6 and 3
Answers: 3
question
Mathematics, 05.02.2019 00:00
Use the function nest to evaluate p(x) = 1 + x + · · · + x50 at x = 1.00001. (use the matlab ones command to save typing.) find the error of the computation by comparing with the equivalent expression q(x) = (x51 − 1)/(x − 1).
Answers: 3
question
Mathematics, 04.02.2019 23:52
Was picture gram has the perimeter of 40 inches its length is 2 inches greater than 1/2 its width let w represent the width of the picture frame and let l represent the length which system of equations can be used to find the dimensions of the picture frame
Answers: 3
question
Mathematics, 04.02.2019 18:29
Sorry guys but as you have a small brain
Answers: 1
You know the right answer?
Debby is making pizzas. she needs to choose among three bags of shredded mozzarella. one contains 8...
Questions
question
Mathematics, 12.03.2020 20:16
Questions on the website: 6713913