subject
Mathematics, 15.09.2016 03:48

Four students spend $12 on lunch. at this rate, find the amount 10 students would spend on the same school lunch.

ansver
Answers: 1

Another question on Mathematics

question
Mathematics, 05.02.2019 02:25
Lilianna uses 3/4 calories per minute just by sitting. she uses 1 more calorie per minute by walking. lilianna uses a total of 12 1/4 calories walking to the park. lilianna uses the equation, d(.75+1)=12.25 to represent the situation. what does the variable d represent in the equation?
Answers: 2
question
Mathematics, 03.02.2019 20:56
The fraction is equivalent to a percent that is greater than 100%. truefalse
Answers: 1
question
Mathematics, 02.02.2019 04:40
The​ architect's side view drawing of a​ saltbox-style house shows a post that supports the roof ridge. the support post is 8 ft tall. the distance from the front of the house to the support post is less than the distance from the post to the back of the house. how far from the front of the house is the support post​ positioned?
Answers: 1
question
Mathematics, 01.02.2019 17:37
The factorization of 84 - 2r -2 square
Answers: 3
You know the right answer?
Four students spend $12 on lunch. at this rate, find the amount 10 students would spend on the same...
Questions
question
Mathematics, 20.02.2018 07:44
question
Mathematics, 20.02.2018 07:44
Questions on the website: 6713913