subject
Mathematics, 03.12.2019 07:48 cheycheybabygirl01

Hamburgers cost $2 per lbs and chicken costs $3 lbs and you only have $30 to spend and expect at least 3lbs of hamburger​

ansver
Answers: 1

Another question on Mathematics

question
Mathematics, 04.02.2019 17:28
Ahome improvement store rents it’s delivery truck for $19 for the first 75 minutes and $4.75 for each additional 1/4 hour. if a customer rented the truck at 11: 10 am and returned the truck at 1: 40 pm the same day, what would his rental cost be?
Answers: 1
question
Mathematics, 03.02.2019 23:56
Iwill give ! ! (a) what is the relationship between the numbers of weeks practicing and the words per minute that can be typed? explain. (b) paul uses the function y = 7.7x + 13.8 to model the situation. how many words per minute can paul predict to type after 5 weeks of practicing? show your ! (c) what does the number 13.8 in part (b) mean in the context of the situation?
Answers: 2
question
Mathematics, 03.02.2019 20:10
Fa bus driver leaves her first stop by 7: 00 a.m., her route will take less than 37 minutes. if she leaves after 7: 00 a.m., she estimates that the same route will take no less than 42 minutes. which inequality represents the time it takes to drive the route, r?
Answers: 3
question
Mathematics, 03.02.2019 02:49
Acircus act has 3 times as many elephants as acrobats. jorge noticed that all together there were 56 legs in the circus ring. how many elephants were in the show?
Answers: 2
You know the right answer?
Hamburgers cost $2 per lbs and chicken costs $3 lbs and you only have $30 to spend and expect at lea...
Questions
question
Computers and Technology, 07.08.2019 22:20
question
Computers and Technology, 07.08.2019 22:20
Questions on the website: 6675995