subject
Mathematics, 02.12.2019 23:21

Me im bad at this even though its really easy! so you probably could do it!

melissa bought 3 loaves of freshly baked bread at a specialty bread shop. she paid twice as much for the whole grain bread as for the french bread, and $2.50 more for the cinnamon raisin bread than for the whole grain bread. she spent a total of $11.25 for the 3 loaves. if f represents the price of a loaf of french bread, which equations describe this situation? select two answers. choices below


Me im bad at this even though its really easy! so you probably could do it!  melissa bo

ansver
Answers: 2

Another question on Mathematics

question
Mathematics, 04.02.2019 19:38
What is the slope simplify your answer and write it as a proper fraction, improper fraction, or integer
Answers: 2
question
Mathematics, 03.02.2019 23:08
Arestaurant chef made 1 1/2 jars of pasta sauce. each serving of pasta requires 1/2 of a jar of sauce. how many servings of pasta will the chef be bale to prepare using the sauce?
Answers: 3
question
Mathematics, 02.02.2019 02:51
How can writing phrases as algebraic expressions you solve problems?
Answers: 2
question
Mathematics, 01.02.2019 19:26
Zack and tia played chess for 50 min they put the chessboard away at 11: 20 when did they start
Answers: 1
You know the right answer?
Me im bad at this even though its really easy! so you probably could do it!

melissa bo...
Questions
question
Physics, 21.04.2020 04:51
question
History, 21.04.2020 04:51
question
Mathematics, 21.04.2020 04:51
Questions on the website: 6713914