subject
Mathematics, 03.12.2019 03:18 KariSupreme

Nola purchased2.5 lb of cheese for $10.50 her mother purchased 3 pounds of the same cheesefor $12.60 the cost of she's varies directly with the number of pounds purchased how much does one pound of cheese the cost? ​

ansver
Answers: 2

Another question on Mathematics

question
Mathematics, 04.02.2019 19:03
Which fraction below is equivalent to 10/12?
Answers: 3
question
Mathematics, 04.02.2019 12:18
Aquantity with an initial value of 3900 decays exponentially at a rate of 35% every hour. what is the value of the quantity after 0.5 days, to the nearest hundredth?
Answers: 1
question
Mathematics, 04.02.2019 04:48
How many kilometers are equal to 5 miles? use 1 mile β‰ˆ 1.61 kilometers. !
Answers: 2
question
Mathematics, 03.02.2019 12:53
The amount spent on food and drink by 20 customers is shown below what is the modal amount spent ?
Answers: 1
You know the right answer?
Nola purchased2.5 lb of cheese for $10.50 her mother purchased 3 pounds of the same cheesefor $12.60...
Questions
question
Mathematics, 16.08.2019 19:20
question
English, 16.08.2019 19:15
Questions on the website: 6511714