subject
Mathematics, 03.12.2019 08:07

Use the ratio comparisons indicated by the data in the table. if sinea spends $15 on snacks next week, how much will ren spend on snacks? how much will he spend on souvenirs? explain.

ansver
Answers: 1

Another question on Mathematics

question
Mathematics, 04.02.2019 21:44
(a) calculate the molarity of a solution that contains 0.0345 mol nh4cl in 400 ml of solution. (b) how many moles of hno3 are present in 35.0 ml of a 2.20 m solution of nitric acid? (c) how many milliliters of 1.50 m koh solution are needed to supply 0.125 mil of koh ?
Answers: 2
question
Mathematics, 04.02.2019 19:40
The lee family bought their home for $220,000 this year. the equation =220,000(1.038) v = 220 , 000 ( 1 . 038 ) x can be used to find the value, v, of their home after x years. which will be the value of the lee family's home in 5 years?
Answers: 1
question
Mathematics, 04.02.2019 08:19
Alonso walked with his friend andy one day, and wanted to compare their speeds. alonso walked 3 miles in one hour, and andy walked 2 miles in 2 hours. complete the table to graph the relationship for each person.
Answers: 3
question
Mathematics, 04.02.2019 03:34
Four congruent circular holes with a diameter of 2 in. were punches out of a piece of paper. what is the area of the paper that is left ? use 3.14 for pi
Answers: 1
You know the right answer?
Use the ratio comparisons indicated by the data in the table. if sinea spends $15 on snacks next wee...
Questions
question
Mathematics, 21.04.2020 11:10
question
Mathematics, 21.04.2020 11:11
question
Biology, 21.04.2020 11:11
question
English, 21.04.2020 11:11
question
Social Studies, 21.04.2020 11:11
question
History, 21.04.2020 11:11
Questions on the website: 6713912